16. KOLO (POŠTAR - VELEBIT)

Publika je mogla uživati u odličnoj igri obje ekipe i visokim rezultatima. [zapisnik[snimka]

Zbog ujednačenog stanja bodova na tablici, pobjeda u ovom susretu bi za obje ekipe značila veliki korak prema osvajanju četvrtog mjesta. Totić, Žuljević i Bradarić su dobili zadatak da ostvare povoljan zadatak za Poštar u prvoj polovici utakmice, a Velebit im je suprotstavio Butorca, Zrilu i Vidaka.

Svih 6 igrača su otvorili susret odličnom igrom i rezultatima iznad 150. Totić je tijesno dobio prvi set protiv Butorca za 2 čunja (153:151). S druge strane, Bradarić je sličnom razlikom izgubio od Vidaka (158:162). Razliku je napravio Zrile. Iako je Žuljević startao najbolje od sva 3 naša igrača, Zrile je odigrao maestralno (159:185) i uzeo prvi set. Drugi set se nastavio u sličnom ritmu, Totić je tijesno pobijedio (145:142), Bradarić je ovaj put izgubio sa velikom razlikom (149:176), a Žuljević i Zrile su odigrali lošije nego prvi set, ali je i ovaj put Zrile bio dosta bolji (147:169).

Nakon prva 2 seta, situacija je loše izgledala za Poštar. Totić je vodio 2:0 u setovima, ali uz samo 5 čunjeva prednosti, dok su Bradarić i Žuljević gubili po 2:0 u setovima i imali veliki zaostatak (Bradarić 31, a Žuljević 48) u čunjevima. Zahvaljujući odličnim igrama Zrile i Vidaka, igrači Velebita su nakon 2 seta imali odličan prosjek od 328 čunjeva i igrače Poštara je čekao težak zadatak u druga 2 seta.

Nažalost, treći set se nije nastavio ništa bolje od prva dva, samo su se uloge malo izmjenile. Totić je izgubio set (145:153) i Butorac je poveo u čunjevima tako da će pobjednik zadnjeg seta uzeti bod. Iako je dobro odigrao, Bradarić je izgubio i treći set (154:156) pa je Vidak osigurao prvi bod za Velebit, a Bradariću je ostao pokušaj da smanji razliku u čunjevima (33). Zrile je dosta pao u igri pa je Žuljević osvojio treći set (156:149) i malo smanjio razliku u čunjevima, ali s obzirom da je Zrile imao još 41 čunj prednosti prije zadnjeg seta šanse za osvajanje boda su bile samo teoretske. Bradarić je i četvrti set tijesno izgubio (154:158) i iako je Vidak bio bolji 4:0 u setovima i bacio izvrsnih 652 čunja, razlika u 3 seta je bila manja od 4 čunja tako da je borba bila puno neizvjesnija nego što to rezultat pokazuje. Žuljević je osvoji i zadnji set (151:139), ali Zrile je imao preveliku prednost iz prva 2 seta pa je osvojio i drugi poen za Velebit. Totić i Butorac su loše odigrali zadnji set, ali je Totić uspio izvući tijesnu pobjedu (143:139) i donijeti prvi bod za Poštar.

Zahvaljujući izvrsnoj igri Zrile i Vidaka, Velebit je u prvom bloku poveo 2:1 u poenima i stvorio prednost od 65 čunjeva tako da nas je u drugom bloku čekao težak zadatak.

U drugom bloku za Poštar su nastupili Odrljin, Grubar i Kolić, a za Velebit Juričević, Zubčić i Mesić. Prvi set je počeo loše za nas. Sva tri igrača Poštara su izgubili prvi set, Odrljin (141:148), Grubar (150:159) i Kolić (145:157). Ne samo da nismo smanjili razliku u čunjevima nego se ona i povećala na 93 čunja. Odrljin i Kolić su se popravili u drugom setu i osvojili ga, Odrljin (162:147) i Kolić (155:144). Time su izjednačili rezultat u setovima na 1:1. Odrljin je čak i poveo 8 čunjeva, a Kolić je smanjio zaostatak na samo 1 čunj. Nažalost, Grubar je izgubio i drugi set (156:164) i zaostajao je 17 čunjeva tako da smo 60 hitaca prije kraja još uvijek zaostajali velikih 75 čunjeva.

Juričević je treći set odigrao vrlo loše. Odrljin je to iskoristio (154:133) i povećao prednost na 2:1 u setovima i 29 čunjeva. Slično je i Kolić uzeo set Mesiću (152:138) te j i on poveo 2:1 u setovima i imao prednost od 13 čunjeva. Iako je Grubar nastavio sa dobrom igrom, Zubčić je nastavio sa odličnom i osvojio i treći set (152:161) i donio Velebitu i treći poen. Ukupna razlika je bila 49 čunjeva, iako je samo 2 hitca prije kraja trećeg seta bila oko 30 čunjeva. Juričević je devetkom i osmicom u zadnja 2 hitca zadržao veliku prednost Velebita prije zadnjeg seta.

Da su sva 3 igrača Velebita odigrala loše zadnji set, mogli smo okrenuti susret u našu korist, ali na našu žalost svi su odigrali dobro. Zahvaljujući odličnoj igri, Odrljin (167:150) i Grubar (156:153) su ipak uspjeli osvojiti zadnji set. Odrljin je time donio drugi poen Poštaru, a Grubar je samo uspio smanjiti razliku za 3 čunja. Kolić je zadnji set izgubio prevelikom razlikom (140:161) pa je Mesić osvojio četvrti poen za Velebit i očuvao prednost u čunjevima, čime je donio pobjedu ekipi Velebita

Ovom pobjedom, Velebit se probio na četvrto mjesto, a mi smo ostali na sedmom mjestu, bez velike šanse za pomak na tablici u preostala 2 kola.