14. KOLO (POŠTAR - OSIJEK)

Publika na Poljudu je još jednom imala priliku uživati u dobroj i zanimljivoj utakmici. [zapisnik] [snimka]

Utakmicu su za Poštar otvorili Odrljin, Žuljević i Pofuk, a ekipa Osijeka nam je suprotstavila Harkanovca, Pušića i Mušanića.

Poštarevi igrači su krenuli ujednačeno i sva 3 su prvi set bacili rezultate između 150 i 155. Pušić i Mušanić su loše otvorili susret pa su Žuljević i Pofuk dobili prvi set. Međutim, Harkanovac je startao odlično i sa 163 uzeo prvi set protiv Odrljina. Drugi set je bio potpuno drugačiji. I Odrljin i Harkanovac su odigrali malo lošije, ali je Harkanovac tijesno odnio set 143:140. Žuljević je kvalitetno odigrao i drugi set i bacio 155, ali Pušić je bio odličan i sa 166 uzeo drugi set i izjednačio na 1:1. Pofuk je drugi set pao u igri (133), a Mušanić se podigao (147) pa je i tu došlo do izjednačenja u setovima. Odrljin i Harkanovac su i u trećem setu nastavili sa padom u igri i tijesnom borbom, a set je i ovaj put otišao na stranu Harkanovca (135:133) čime je Osijek osigurao prvi poen. Žuljević je nastavio ujednačenom igrom (151), a Pušić nije uspio održati razinu igre iz drugog seta (123) pa je Žuljević poveo sa 2:1 i 36 čunjeva. Pofuk je nastavio sa padom u igri pa ga je 5 balota prije kraja seta zamijenio Biloš. Mušanić je iskoristio lošu igru Pofuka, uzeo treći set i poveo sa 2:1 i 12 čunjeva. Nakon što je poveo 3:0, Harkanovac se dodatno opustio i zadnji set je opet odigrao odlično (159) te pobijedio Odrljina sa 4:0 u setovima i razlikom od 42 čunja. Pušić je zadnji set odigrao neloše (147) i uzeo ga, ali sa samo jednim čunjem razlike tako da je rezultat u setovima bio 2:2, ali je Žuljević bacio 35 čunjeva više i donio poen Poštaru. Nezagrijani Biloš nije uspio iznenaditi Mušanića koji je dobro odigrao zadnji set (156) i sa 3:1 u setovima i prednošću od 39 čunjeva donio drugi poen za Osijek.

Nakon prvog bloka, Osijek je poveo 2:1 u poenima i sa 46 čunjeva.

U drugom bloku Totić, Grubar i Kolić su imali zadatak nadohnaditi zaostatak i donijeti pobjedu Poštaru, a Liović, Tutnjević i Radoš probati očuvati prednost Osijeka i osvojiti bodove bitne u borbi za treće mjesto. Svih 6 igrača je odlično započelo svoj nastup, ali su igrači Poštara bili malo bolji i sva 3 uzela prvi set, Kolić i Grubar sa po samo 2 čunja prednosti. Drugi set se nastavio u istom ritmu. Svi su igrali dobro, ali su i drugi set uzeli ograči Poštara. Kolić zahvaljujući dobroj igri u pune, a Grubar i Totić boljom igrom u čišćenje.

Nakon 2 seta, Totić je vodio 2:0 i 22 čunja (323:301), Grubar 2:0 i 9 čunjeva (309:300), a Kolić 2:0 i 12 čunjeva (302:290). Od 46 čunjeva prednosti Osijeka ostala su još samo 3 čunja tako da je prije zadnja 2 seta sve još bilo otvoreno i bio je moguć svaki rezultat od 6:2 za Poštar do 7:1 za Osijek.

Totić i Kolić su nastavili sa dobrom igrom u trećem setu, ali su Liović (164) i Radoš (159) odigrali odlično te uzeli treći set i smanjili rezultat na 2:1 u setovima. Za razliku od njih, Grubar i Tutnjević su loše odigrali treći set, ali je Grubar ipak bio malo bolji (139:136) te je poveo 3:0 u setovima i donio Poštaru drugi poen.

Prije zadnjih 30 hitaca, i Poštar i Osijek su imali po 2 poena. U dva para u kojima se se još nije znao pobjednik, Totić i Kolić su vodili 2:1 u setovima s tim da je Totić protiv Liovića vodio 13 čunjeva, a Kolić protiv Radoša 3 čunja. Međutim, ukupno je Osijek još uvijek vodio 15 čunjeva.

U pune su svi krenuli dobro, Liović je smanjio Totićevu prednost za 7 čunjeva (102:95), ali je Grubar to nadohnadio protiv Tutnjevića (108:96), a Kolić i Radoš su bili potpuni izjednačeni (100:100). Ukupno, Osijek je još imao 10 čunjeva prednosti. Nakon toga su sva 3 naša igrača odigrala odlično u čišćenje, Totić 53, Grubar 63 i Kolić nevjerojatno dobrih 81. Iako su igrači Osijeka dobro odigrali to zadnje čišćenje, nisu mogli parirati odličnoj igri naših igrača pa su Grubar i Kolić uzeli zadnji set. Totić je izgubio taj zadnji set protiv Liovića, ali je uspio sačuvati prednost koju je imao pa su sva 3 igrača Poštara uzeli poene u drugom bloku, a susret je završio rezultatom 6:2 za Poštar.

Sljedeće kolo idemo u goste Zaprešiću i svaki rezultat osim poraza bi bio ravan čudu, pogotovo što je Zaprešić ovo kolo izgubio u gostima kod Velebita pa će sljedećoj utakmici pristupiti maksimalno ozbiljno jer ne smiju sebi dopustit dodatni gubitak bodova.